جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی چیست

نویسنده :مسعود هاشمی
تاریخ:پنجشنبه 15 شهریور 1397-06:06 ب.ظ

جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی چیست

 ،راینوپلاستی،رینوپلاستی چیست،رینوپلاستی بینی،رینوپلاستی بدون جراحی،رینوپلاستی دکتر نراقی،رینوپلاستی بسته،راینوپلاستی شیراز،رینوپلاستی ترمیمی،عوارض رینوپلاستی،عکس رینوپلاستی،عمل رینوپلاستی چیست،جراحی رینوپلاستی چیست،رینوپلاستی بدون جراحی چیست،جراحی بینی رینوپلاستی چیست،عمل بینی رینوپلاستی چیست،سپتورینوپلاستی چیست،رینوپلاستی ثانویه چیست،بیماری رینو پلاستی چیست،رینوپلاستی غیر جراحی چیست،رینوپلاستی بینی بدون جراحی،رینوپلاستی بینی های گوشتی،رینوپلاستی بینی چیست،رینوپلاستی بینی گوشتی،رینوپلاستی بینی بدون جراحی چیست،رینوپلاستی بینی استخوانی،رینوپلاستی بینی های استخوانی،رینوپلاستی بینی گوشتی بدون جراحی،رینوپلاستی بینی بدون جراحی در شیراز،رینوپلاستی بینی بدون جراحی در اصفهان،رینوپلاستی بدون جراحی در مشهد،رینوپلاستی بدون جراحی در شیراز،رینوپلاستی بدون جراحی در اهواز،هزینه رینوپلاستی بدون جراحی،رینوپلاستی بدون عمل جراحی،هزینه رینوپلاستی بینی بدون جراحی،رینوپلاستی بسته بینی،عمل رینوپلاستی بسته،جراحی رینوپلاستی بسته،رینوپلاستی به روش بسته،فیلم رینوپلاستی بسته،رینوپلاستی بروش بسته،عمل ترمیمی رینوپلاستی،عوارض رینوپلاستی بینی،عوارض رینوپلاستی غیرجراحی،عوارض رینوپلاستی،عوارض جراحی رینوپلاستی،عوارض بعد از رینوپلاستی،عوارض بیهوشی رینوپلاستی،عوارض عمل رینوپلاستی بینی،عوارض جانبی رینوپلاستی،عکس رینوپلاستی بینی،عکسهای رینوپلاستی،عکس ست رینوپلاستی،عکس عمل رینوپلاستی،گالری عکس رینوپلاستی،عکس جراحی رینوپلاستی،عکس عمل جراحی رینوپلاستی،عکس های عمل رینوپلاستی،عکس از عمل رینوپلاستی

اگر چه علم استتیک ( Eastetic )یا زیبایی شناسی به طور مشخص در قرن بیستم مورد توجه قرار گرفته است ولی از زمان افلاطون به تعریف مقوله زیبایی پرداخته شده و پاسخ های چون وجود تناسب در موضوع و توانایی ایجاد لذت و احساس مطبوع و آرامش و شادی در مخاطب برای تعریف زیبایی داده شده است .


یک بینی زیبا اگرچه به خودی خود هم میتواند جذاب باشد ولی بیشتر از آن باعث بارز شدن بقیه زیبایی های صورت میگردد . که با توجه به آنالیز زیبایی صورت و بینی و اصول و قوانین آن ، بینی متناسب با هر صورت با عمل رینوپلاستی حاصل میگردد که زیبایی صورت را به ارمغان می آورد .

مسائل تنفسی
ـ اگر بیمار از مشکل تنفس بعلت انحراف تیغه داخلی بینی شکایت دارد درمان آن عمل جراحی سپتوپلاستی می باشد که می تواند به تنهایی و یا همراه با عمل رینوپلاستی صورت گیرد . در صورتی که بیمار به هر دو عمل جراحی نیازمند باشد غالبا بهتر است هر دو عمل در یک جلسه انجام شود .


ـ اگر چه معمولا در عمل جراحی رینوپلاستی بینی کوچکتر میشود ولی در صورتی که جراحی با دقت و با تکنیک درست انجام شود این کوچک شدن در مسیر عبور هوا صورت نمیگیردو تنفس تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت با این حال به طور معمول تا 1ـ3 ماه بعد از عمل ممکن است به علت تورم داخل بینی مقدار کمی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که پس از آن خوب میشود .

ـ در بیماران دارای آلرژی شدید بینی نیز مصرف داروی ضد آلرژی جهت کاهش تورم بینی ممکن است نیاز شود که با مصرف آنها مشکل آلرژی و تنفس برطرف میگردد .


ـ در واقع پس از یک عمل جراحی رینوپلاستی خوب تنفس بیمار نسبت به قبل بهتر میشود (البته پس از 1 ـ 3 ماه ) و یا اینکه تغییری نمی کند و بدتر شدن آن به هیچ وجه طبیعی نیست مگر در مورد آلرژی که آن هم با درمان دارویی بر طرف میشود .

توصیه های قبل از عمل
ـ همواره بهترین توصیه قبل از عمل انتخاب یک جراح مجرب است که بتوان به وی اطمینان کرد .


جراج معمولا تعدادی عکس فتوگرافی از صورت و چند آزمایش درخواست میکند در موارد لازم سی تی اسکن یا عکس های رادیولوژی مورد نیاز است . معمولا توصیه میشود که از 2 هفته قبل از عمل آسپرین و مسکن های مشابه مصرف نشود و البته مصرف استامینافون و استامینافون کودئین اشکالی ندارد .


ـ توصیه میشود که حداقل 8 ساعت قبل عمل بیمار ناشتا NPO باشد یعنی چیزی نخورد .


ـ شب قبل از عمل بهتر است استحمام کند در آقایان اگر موهای داخل بینی بلند است سعی کنند آنرا کوتاه کنند و حتما صورت خود را کاملا بتراشند .

بعد از عمل
ـ اصولا تامپون داخلی بینی که در کاهش خونریزی بعد از عمل موثر است 1 ـ 4 روز بعد از عمل خارج می گردد .


ـ معمولا قالب گچی یا پلاستیکی روی بینی حدود یک هفته بعد از عمل برداشته میشود .


ـ در صورت داشتن بخیه های پوستی بینی بسته به نظر جراح بین 4 ـ 6 روز بعد کشیده میشود . پس از آن نیز بسته به شرایط تورم بینی بیمار بین 3 ـ 6 هفته چسب زده میشود که این کار نیز صرفا برای کمک به کمتر کردن التهاب و تورم بینی صورت میگیرد .

توصیه های بعد از عمل
ـ اگر چه من معمولا به بیمارانم توصیه میکنم تا یک هفته پس ازعمل سر کار نروند ، ولی بسته به بنیه جسمی بیمار ، بیماران معمولا 1 تا 3 روز پس از عمل به قدر کافی سر حال هستند که بتوانند از منزل بیرون بروند ولی ضعف جسمی مختصری تا یک هفته پس  از عمل وجود دارد . توصیه میشود تا 2 هفته میزان فعالیتهای جسمی محدودتر باشد . بعد از یک هفته بیماران می توانند به سر کار خود برگردند ولی از فعالیتهای جسمی شدید یا زیاد صحبت کردن باید خودداری کنند . باید سعی شود از حرکات شدید صورت و لب مثل گریه کردن ، خنده شدید و مکیدن یا آدامس جویدن تا 2 هفته خودداری کنند و حتی تا 2 ماه رعایت کردن این موضوع میتواند مفید باشد .

ـ معمولا در 24 ساعت اول و گاهی تا 72 ساعت پس از عمل استفاده از کیسته یخ روی گونه ها میتواند به کم کردن تورم کمک کند .


ـ معمولا در شب اول بهتر است از رژیم مایعات استفاده کند . نکته مهم این است که در ساعات اولیه پس از عمل نوشیدن را با مقادیر کم و به تدریج آغاز کنید چرا که معمولا استفراغ پس از عمل ناشی از خوردن ناگهانی مقادیر زیاد مایعات می باشد .درصورتی که احساس تهوع و استفراغ داشتید تا زمان برطرف شدن آن اقدام به نوشیدن و خوردن چیزی نکنید تا کاملا این حالات برطرف شود . از روز بعد می توانید خوردن غذاهای نرم را شروع کنید . ولی تا 2 هفته از خوردن غذاهای خیلی سفت که نیاز زیاد به جویدن و حرکات صورت دارد خودداری کنید .

ـ معمولا توصیه میشود که در موقع خوابیدن سر بالاتر باشد یعنی سطح بالاتری از قلب داشته باشد که تورم کمتر شود . بهتر است تا 2 هفته به پهلو نخوابید چرا که ممکن است در  موقع خواب بالش به بینی فشار آورده و آن را کج کند . پس از دو سه هفته می توانید ورزشهای سبک مثل پیاده روی را شروع کنید . ولی ورزش های سنگین مثل کوهنوردی و شنا و اسکی را 5/1 تا 2 ماه به تاخیر بیندازید . توصیه میشود 5/1 تا 2 ماه از آفتاب شدید پرهیز کنید چون ممکن است آفتاب شدید به پوست ملتهب شما آسیب برساند .

ـ در 2 ـ 3 هفته اول اگر عطسه داشتید سعی کنید با دهان باز عطسه کنید تا به بینی فشار نیاید . بهتر است 2 ـ 3 هفته اول فین نکنید و برای تمیز کردن بینی از شستشوی ملایم توسط سرنگ و گوش پاک کن استفاده کنید .


ـ از عینک زدن 5/1 تا 2 ماه خودداری کنید . البته میتوانید در روزهای اول پس از عمل توسط یک تکه چسب نواری عینک را به پیشانیتان بچسبانید تا به بینی تکیه نکند .


ـ اعمال دندانپزشکی که احتمالا نیازمند حرکات شدید صورت و باز کردن شدید دهان هستند بهتر است 5/1 تا 2 ماه به تاخیر انداخته شود .


ـ در کل پس از 2 ماه شما میتوانید هرکاری که میکردید انجام دهید .

فرم گیری بینی
ـ معمولا پس از خروج تامپونها سوراخ های بینی گشادتر و تا به تا به نظر میرسد و ممکن است بینی را بیش از حد سر بالا ببینیم که این مسائل 1 ـ 3 هفته اول بعد از عمل برطرف میشود . تورم بینی در 3 هفته اول نسبتا زیاد است . قسمت اعظم تورم بینی پس از 3 ماه میخوابد ولی بسته به گوشتی یا استخوانی بودن بینی مقادیری از تورم گاهاً تا 2 سال کم کم از بین میرود .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات